Buty narciarskie Fischer

Buty narciarskie Fischer’a wybiegają przed szeregi dzięki kilku technologiom, które w dużym stopniu zrewolucjonizowały narciarstwo alpejskie. Wydaje się, że coś nie może być już lepsze, a jednak… Do tych sztandarowych technologii butów Fischer’a zaliczamy: AFZ- Active Fit Zones, Soma- Tec i znane dopiero od kilku sezonów Thermoshape i Vacuum. Poniżej dokładniejsza charakterystyka technologii Fischer’a zastosowanych w butach.

buty_narciarskie_fischer_

AFZ – Active Fit Zones – pierwszy but wewnętrzny z aktywnym dopasowaniem. But wewnętrzy AFZ wykonany z materiałów o różnych właściwościach aktywnie wspiera stopę w trzech najważniejszych dla narciarza strefach. Rezultatem jest zwiększony komfort bez utraty sportowego charakteru buta. Wszystko to dzięki konstrukcji botka dopasowującej się do ruchu i anatomii stopy. Materiał o wysokim stopniu izolacji – zlokalizowany w miejscach, gdzie najczęściej odczuwamy zimno lub ucisk – dba o komfort i ciepłotę wewnątrz buta. Anatomicznie ukształtowana rama wykonana z grubszego i sztywniejszego materiału odpowiada za przekazywanie impulsów na nartę. Dodatkowo, wrażliwe na ucisk punkty stopy mają więcej miejsca w skorupie. Specjalne strefy wykonane z miękkiego materiału odpowiedzialne za idealne dopasowanie i perfekcyjne trzymanie, również w trakcie jazdy.

Soma – Tec – ta technologia obecna jest w każdym modelu. Naturalna postawa V wykorzystuje całą moc jaką wkładamy w ruch i chroni stawy. Mniej się męczymy i nasze ruchy są w 100% zgodne z naturalną motoryką. Powszechnie przyjęta postawa wymuszającą równoległe ułożenie nóg względem nart nie jest naturalna i powoduje urazy kolan. Dzięki Soma-Tec kończymy z tą nieprawidłowością. Naturalna pozycja V zachowana jest wewnątrz buta. Czubki palców delikatnie uciekają na zewnątrz, a pięta jest nieznacznie obniżona. Dzięki tej, bardziej anatomicznej postawie, narciarz stoi w naturalnej dla siebie pozycji, co zmniejsza napięcia w stawach kolanowych i redukuje ryzyko urazów. Jednocześnie – i jest to rzecz, która wyróżnia buty Soma-Tec marki Fischer od innych – środek ciężkości buta leży idealnie w linii ze środkiem ciężkości narty. To oznacza, że przejście z krawędzi na krawędź jest szybsze, a ty zachowujesz większą kontrolę, optymalną przyczepność i wysoką precyzję z użyciem mniejszej siły. Cała moc, którą wkładasz w ruch przenoszona jest idealnie w linii buty-narty.

Thermoshape – Stopy dla narciarza są najważniejszą jednostką sterującą. I właśnie dlatego perfekcyjne dopasowanie buta jest absolutnie nieodzowne. Dzięki technologii Thermoshape Fischer osiąga niezrównaną adaptację buta do stopy. Jest to osiągalne poprzez zastosowanie wielowarstwowej konstrukcji buta wewnętrznego. Termoformowalne materiały pozwalają na perfekcyjne dopasowanie do kształtów stopy. Dotąd nie wiedziałeś czego Ci brakowało: perfekcyjnego dopasowania! Nowa generacja botków wewnętrznych oferuje wiele nowych korzyści. Przede wszystkim dodatkowy komfort i lepsze dopasowanie dla wysportowanych narciarzy. Najdrobniejsze i wyszukane detale wyróżniają się precyzją dopasowania. Całkowicie nowa konstrukcja języka z miejscem na wysokie podbicie i trzeszczkę. Dzięki specjalnemu wzorowi wycięcia ucisk już nie występuje.

Reasumując: termoformowalny materiał PE: Ultralon, Autoshape PE, Seamless Slider, w 100% niewyczuwalny język (praktycznie brak nacisku, idealne dopasowanie), język zmniejszający nacisk (całkowicie nowa konstrukcja języka z miejscem na wysokie podbicie i trzeszczkę, dzięki specjalnemu wzorowi wycięcia ucisk już nie występuje), anatomiczne ułożenie stopy wewnątrz buta, but sportowy i komfortowy- połączenie, które nie może się wzajemnie wykluczać!

Vacuum – Technologia po raz pierwszy zapewniająca kompletne dopasowanie skorupy buta do anatomii każdej stopy. Materiał VACU-PLAST oraz specjalny proces obróbki używane są z sukcesem przez najlepszych zawodników w Pucharze Świata. Nowoczesny polimer, używany w butach VACUUM Fischera, został stworzony na wyłączność do sektora butów narciarskich i wyróżnia się lepszymi właściwościami: formowalność w temperaturze 80°C, odporność na zróżnicowane temperatury, mniejsza waga i większe tłumienie drgań. Materiał VACUPLAST Fischer’a pozwala w pełni dopasować but do kształtu stopy, z niespotykaną nigdy wcześniej jakością. I to wszystko w ciągu 20 minut.