Narty Fischer Progressor F18

Narty Fischer Progressor F18 to następca legendarnego już modelu Progressor 800. W nowym sezonie 2016/2017 Progressor F18 został wyposażony w nowe zdobycze technologiczne Fischer’a Air Tec oraz Razorshape dające jeszcze lepszą wydajność. Narta idealna dla spragnionych prędkości, ale pozwala również na spokojną, relaksacyjną jazdę.

fischer_progressor_f18

Dzięki On Piste Rocker i niezwykle lekkiej wadze ten model zaoszczędzi Ci wiele energii, a technologia Razorshape i Air Carbon nadają jeszcze więcej kontroli. Nie ważne na jakie warunki trafisz na trasie, te narty nie zawiodą Cię nigdy! Idealna propozycja dla osób szukających uniwersalnej narty o mocnej konstrukcji z drewnianym rdzeniem.

W Progressor F18 znajdziemy oczywiście sławny już Dual Radius System powodujący optymalną inicjację krótkiego skrętu przy jednoczesnej stabilności przy jeździe średnim i długim łukiem.

Zastosowane technologie:

Beech Poplar Wood Core- Drewniany rdzeń narty wykonany z dwóch odmian drzewa – specjalnej odmiany Buku oraz Topoli. Dla uzyskania najlepszych właściwości drewno pozyskiwane jest z drzew w odpowiednim wieku. Dzięki temu drewno jest twarde, o dużej wytrzymałości i doskonałych parametrach technicznych. Drewno z Buku zapewnia stabilność połączona z lekkością i doskonale zbalansowany flex narty. Dodatkowo dzięki swoim właściwością drewno topolowe poprawia płynność jazdy na nartach i nadaje nartą większej zwrotności.

Air Carbon- Zaawansowany technologicznie, ultralekki i ekstremalnie wytrzymały materiał opracowany przez przemysł kosmiczny. Poprawia prowadzenie i osiągi narty.

Air Tec- Specjalna budowa drewnianego rdzenia redukująca masę o 25% bez utraty właściwości narty. Konstrukcja pozostaje sprężysta i stabilna.

Dual Radius System- Różne taliowanie dziobów i pięt narty daje Ci szybszą inicjację skrętu i maksymalną przyjemność w długim i krótkim skręcie.

On Piste Rocker- Krótsza powierzchnia styku narty z podłożem oznacza łatwiejszą inicjację skrętu. Rocker pozwala również kontrolować nartę z użyciem znacznie mniejszej siły.

Razorshape- Pochyłe ścianki boczne nadają narcie charakterystyczny wygląd, ale przede wszystkim obniżają jej wagę!Jednocześnie wraz z wyglądem idzie sportowy charakter narty, która poprzez mniejszą powierzchnię styku z podłożem może być szybsza.

Powerrail- rozwinięcie technologii Railflex, ale w każdym wydaniu szerszym i niższym. Owocuje to szybszą reakcją narty i możliwością dowolnego ustawienia wiązania bez udziału śrub.

Sintered Bases- Spiekany ślizg zapewnia najwyższe osiągi, jest trwały i łatwy utrzymaniu. Bardzo dobrze absorbuje wosk, nasmarowany jest znacznie szybszy od tłoczonego. Ma dużą gęstość molekularną przez co jest bardzo żywotny.

Brushed Top Sheet- Następca technologii Snake Skin – wykończenie laminatu narty przypominające strukturę szczotkowanego aluminium, które zabezpiecza narty przed zarysowaniem i uszkodzeniami. Technologia ta zapewnia, że nawet po kilku sezonach intensywnej jazdy narty dalej prezentują się świetnie i wyglądają jak nowe.

Air Core Carbon- Tzw. „plaster miodu”, w 80% składający się z powietrza. Technologia budowy rdzenia narty biegowej, w której do jego wykonania stosuje się karton w specjalnej technologii nasączony tworzywem sztucznym.